O čiernom uhlí je všeobecne známe, že vďaka svojej molekulárnej štruktúre má schopnosť čistiť vodu tečúcu. Molekula Fullerén obsiahnutá v šungite mu dáva schopnosť čistiť vodu stojacu.
Názov dostal Šungit podľa miesta svojho náleziska, ktoré je zároveň jediným ťažiskom na svete – dedinky Šunga, ktorá sa nachádza na severozápade Ruska v oblasti Karélia. Šungit zaujal spočiatku svojimi hojivými účinkami.
Šungit a voda
Najzaujímavejšie účinky však má šungit v pôsobení s vodou. Veľmi efektívne pôsobí v úlohe absorbentu, dokáže na seba viazať veľké množstvo iných látok ako chlór, dusičnany, amoniak alebo železité prísady a zároveň obohacuje vodu minerálmi. Vďaka tejto funkcii ho môžeme využívať ako prírodnú filtráciu a dezinfekciu vody. Mimoriadne zaujímavá je schopnosť Šungitu čistiť vodu od ropných produktov. Táto hornina má aj veľmi silné antibakteriálne a baktericídne účinky, je významným antioxidantom. Pravidelné užívanie šungitovej vody znižuje hladinu histamínu v krvi, ktorý je príčinou väčšiny alergických ochorení, pomáha organizmu bojovať s rôznymi ochoreniami ako akútna chronická bronchitída, žlčové kamene, kolitída, cukrovka, artritída, chronická únava a potláča rozvoj aterosklerózy. Dámy ocenia jeho účinky na omladzovanie a zvyšovanie elasticity pleti. Chovateľov zvierat poteší menej agresívny moč domácich miláčikov a s tým spojený zmiernený zápach moču.
Zaslúžil si Nobelovku
Objav molekuly Fullerén otvoril tejto zázračnej hornine dvere do Európy v roku 1996, keď získal Nobelovu cenu. V tejto dobe sú prvými lastovičkami šungitové centrá vo Veľkej Británií, Švajčiarsku a Českej republike, ktoré signalizujú bohatú budúcnosť tohto prírodného zlata.
Šungit u vás doma
Váš ŠUNGIT TIME si môžete vychutnať v džbáne aj u Vás doma. Nájdete ho v ponuke nášho e-shopu.